Město Žandov

otočnᡠwebkamera

Tělocvična Žandov
Logo Obec občanům


InfoKanál logo

Mapa s textem Nahlášení pálení
 

FOTBAL V ŽANDOVĚ BUDE!

Dne 1. března 2008 uskutečnil fotbalový klub Spartaku Žandov nábor mladších žáků. Tímto krokem chceme navázat na tradici mládežnického fotbalu v Žandově. Je nám zcela jasné, že má-li se vŽandově dále hrát fotbal je potřeba vychovávat nové fotbalisty. Tento záměr jsme měli již dlouho na mysli, ale nedařilo se nám ho uskutečnit dříve, protože trénovat malé děti je velice zodpovědná a časově náročná činnost. Knašemu překvapení se přihlásilo 26 malých zájemců. Věděli jsme, že vŽandově je fotbalový potencionál, ale že je až takový nás příjemně překvapilo. Vsoučasné době se počet zájemců ustálil na 24 členech. Někteří přestali mít o fotbal zájem nebo se jiní přihlásili dodatečně. Chtěli jsme oslovit ty nejmenší, a proto jsme zvolili rozsah ročníků narození 1998 až 2003.

Hlavní trenérské činnosti se ujal Karel Loukota, kterému jsou nápomoci fotbalový nadšenci z řad dospělých žandovských fotbalistů. Karel Loukota je vlastníkem trenérské licence „C“ a vminulosti již trénoval žandovské žáky, se kterými dosahoval pěkných výsledků. Žáci dostali do začátku kdispozici zcela nové a kvalitní tréninkové vybavení, které doplnilo stávající tréninkové pomůcky potřebné k přípravě a rozvoji nejen fotbalového umu. Žáci trénují dvakrát týdně a to úterky a čtvrtky vždy od 17 hod. Zatím ještě nehrají žádnou soutěž, ale poctivě se připravují na opravdový vstup do svého fotbalového života.

Spolu se založením žákovského mužstva je naším dalším hlavním cílem proletošní rok realizace zavlažování fotbalového hřiště. Ten kdo se alespoň trošku zajímá o žandovský fotbal, jistě ví vjak žalostném stavu hrací plocha je. První pomoc pro postupné zkvalitnění hrací plochy je voda, a proto jsme již před dvěma roky začali připravovat podklady pro vybudování vrtu. Tento projekt je finančně nákladný, a proto náš dík patří firmě Hoerbiger Žandov, Městu Žandov a Spartaku Žandov za financování tohoto projektu.

Závěrem chci poděkovat všem našim malým fotbalistům za projevenou snahu, čas a píli, kterou předvádějí. Také chci touto cestou poděkovat všem, kteří jim tuto šanci umožnili a i nadále budou podporovat naše malé žandovské fotbalisty.

Tomáš Vaníček