Město Žandov

otočnᡠwebkamera

Tělocvična Žandov
Logo Obec občanům


InfoKanál logo

Mapa s textem Nahlášení pálení
 

CO SE DĚJE V ŽANDOVSKÉM FOTBALE

 

Náš prvotní záměr byl založit žáčky, celý rok je učit fotbalu a na jaře příštího roku je přihlásit do soutěže. To jsme ale nevěděli jak šikovné fotbalisty vŽandově a okolí máme a jak budou poctivě trénovat a zdokonalovat se. I když máme celkem 32 žáčků tak všichni hrát soutěžní utkání nemůžou. Včervnu jsme přihlásili do soutěže ten nejsilnější ročník a od září hrají soutěž „Starší přípravka“. Hráči hrají tuto soutěž na menší branky a na půlku fotbalového hřiště. Před začátkem soutěže sehráli ještě pár přípravných utkání a to proti žáčkům Stružnice a České Kamenice. To že naši žáčci mohou hrát soutěž již vletošním roce se podařilo také díky sponzorům, kteří nám do začátku značně finančně pomohli. Příští rok bychom chtěli přihlásit do soutěže i ty nejmenší fotbalisty a to do soutěže „Mladší přípravka“. Bližší informace o aktuálních utkáních a výsledcích se dozvíte vnaší vývěsce na náměstí Města Žandov.

Vnašem mužském fotbale se děly přes léto také změny. Hlavní trenérské činnosti se ujal Jaroslav Knap a na pomoc mu je Vlastimil Petřík. Do našeho týmu přišli noví fotbalisti, s jejichž pomocí chceme hrát kvalitnější fotbal a pohybovat se vklidném středu tabulky. Vpředchozích letech se nám to moc nedařilo a každý rok jsme se strachovali ke konci soutěže, abychom nesestoupili do nižší soutěže a každý bod byl pro nás cenný. Toho to bychom se chtěli vtomto ročníku II. třídy okresní fotbalové soutěže vyvarovat.

Včervenci jsme uspořádali fotbalové odpoledne, na kterém se poprvé před diváky ukázali naši žáčci. Vyvrcholení tohoto odpoledne bylo utkání Žandovských fotbalistů proti Kozlovně Ládi Vízka. Tuto akci od začátku organizoval a zajišťoval Ivan Bílek za pomoci hráčů a příznivců žandovské kopané. Slavnostního výkopu se ujal hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, který potěšil naše žáčky fotbalovými míči. Toto odpoledne bylo uskutečněno pro podporu žandovské kopané a také jako rozloučení sfotbalovou kariérou Ivana Bílka. Děkuji tímto Ivanu Bílkovi a všem co se na této velké akci podíleli.

Vrt na zavlažování fotbalového hřiště je již ve finální fázi a na jaře příštího roku budou provedeny pouze dokončovací práce na spuštění vrtu. Také naše kabiny dostaly nový kabát a i nadále chceme, aby se areál okolo fotbalového hřiště dále zlepšoval a modernizoval.

Fotbalový oddíl Spartaku Žandov děkuje všem, co se podílí na trénování a přípravě žáčků, firmám Sauer Žandov, Hoerbiger Žandov a Studio REMA´93, Město Žandov.

Tomáš Vaníček