Město Žandov

otočnᡠwebkamera

Tělocvična Žandov
Logo Obec občanům


InfoKanál logo

Mapa s textem Nahlášení pálení
 

Cyklotrasy okolí Žandova

Cyklotrasa Skalická
 
 
Lužické hory a Ještědský hřbet Nový Bor

Výlet Novoborskem v délce 29,4 km.

Průběh trasy: Nový Bor * Chotovice * Pihel,Chomouty * Dolní Pihel * Horní Pihel * Skalice * Slunečná Kamenický Šenov * Prácheň * Klučky * Polevsko * Nový Bor
Popis trasy: Výlet zahájíme v Novém Boru na náměstí, vydáme se po cyklotrase č. 3053, ze které pokračujeme v Chomoutech nad Dolním Pihelem po trase č. 3062 přes Skalici u České Lípy na Slunečnou. Vystoupáme lesem (trasa č. 211) přes Kamenický Šenov kolem známé Panské skály (Varhany
Podrobná mapa ZDE
 
 
Cyklotrasa Kamenná
 
 
Lužické hory a Ještědský hřbet Kamenický Šenov

Výlet okolím Kamenického Šenova v délce 25 km.

Průběh trasy: Kamenický Šenov * Slunečná * Skalice u České Lípy * Okrouhlá * Polevsko * Klučky Prácheň * Kamenický Šenov
Popis trasy: Z Kamenického Šenova pojedeme po cyklotrase č. 211 příjemnou silnicí lesem na Slunečnou. Z křižovatky se vydáme po trase č. 3062 do Skalice, odtud po trase č. 3054 přes Okrouhlou na Polevsko. Od zdejší hospody nás trasa č. 211 dovede zpět do Kamenického Šenova.průvodceVarhany - Panská skála - čedičový vrch vulkanického původu (597 m) vystupující z náhorní planiny (CHKO České středohoří) typický sloupcovou odlučností čediče. Až 12 m vysoké pěti až šestiboké svislé sloupce o průměru 20-40 cm. Skála je přírodní památkou.
 
Podrobná mapa ZDE
 
 
 

Cyklotrasa Hraběcí

Lužické hory a Ještědský hřbet

Nový Bor

Výlet Novoborskem v délce 21 km.

Průběh trasy: Nový Bor * Radvanec * Sloup v Čechách * Lindava * Svitava * Svojkov * Sedm trpaslíků * Pihel, Chomouty * Chotovice * Nový Bor

Popis trasy: Na výlet se vydáme z Nového Boru po cyklotrase č. 3056, která nás dovede přes Radvanec a Sloup v Čechách do Lindavy. Necelý kilometr do Svitavy pojedeme po trase č. 3055, odtud přes Záhořín a Svojkov po trase č. 3062. Ze Svojkova prudce sjedeme k Sedmi Trpaslíkům, kde odbočíme nalevo směr Pihel. Po 700 m sjedeme na trasu č. 3053, která nás přes Chotovice dovede zpět do Nového Boru.
Podrobná mapa ZDE
 
 

Cyklotrasa Slunečná

Lužické hory a Ještědský hřbet

Kamenický Šenov

Cyklotrasa Slunečná v okolí Kamenického Šenova v délce 19 km.

Průběh trasy: Kamenický Šenov * Nový Oldřichov * Mistrovice * Volfartice * Horní Libchava * Slunečná Kamenický Šenov

Popis trasy: Z Kamenického Šenova vyjedeme po trase č. 3056 přes Nový Oldřichov, Mistrovice do Volfartic - Nové Vsi. Část Volfartic a úsek mezi Volfarticemi a Horní Libchavou pojedeme po neznačené komunikaci. Na okraji Horní Libchavy odbočíme prudce doleva, směr Slunečná, již po značené trase č. 211, která nás dovede až do Kamenického Šenova.
Podrobná mapa ZDE
 

Cyklostezka a in-line stezka Česká Lípa - Vlčí Důl

Česká Lípa

Máchův kraj

Česká Lípa

 

 
Fyzicky nenáročná cyklostezka s minimálním převýšením vede z České Lípy do Vlčího Dolu. Díky svému profilu je vhodná i jako inline trasa.

Za každého ročního období můžete vyrazit na kole, in line bruslích nebo pěšky, bez strachu z blízkosti automobilů, po udržované cyklostezce z České Lípy do Vlčího Dolu. Stezka vede malebnou krajinou podél řeky Ploučnice.

Popis trasy: Zhruba čtyřkilometrová asfaltová trasa s několika mosty začíná v městské části Svárov a končí u železniční zastávky ve Vlčím Dole. Trasa dále pokračuje přes obec Vítkov do Heřmaniček, odkud se můžeme vrátit do České Lípy přes Žizníkov (okruh v délce 15 km ).

Na trase je možné si odpočinout, občerstvit se, děti mohou využít dětský koutek s prolézačkami, dospělí mohou na chvíli odložit kolo či inlajn brusle (pokud s sebou mají boty) a zahrát si volejbal, nohejbal, kopanou.

Cyklotrasa: IV. třídy, číslo 3054

 
Více o dalších turistických výletech a cyklostezkách se dozvíte ZDE